Odcizení klokani umístěni do našeho Zooparku

KRÁLOVÉHRADECKO - Královéhradeckým policistům se po několikaměsíčním vyšetřování podařilo obvinit trojici mužů (ve věku 23, 36 a 37 let) z Královéhradecka.

Jsou důvodně podezřelí z krádeže a neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami spáchaných ve spolupachatelství.

Mužům je kladeno za vinu, že v loňském roce vnikli na Strakonicku (Jihočeský kraj) na cizí pozemek, odkud odcizili 56letému majiteli několik kusů vzácných zvířat s celkovou škodou ve výši 250 tisíc korun. Mezi odcizenými zvířaty bylo například  5 klokanů, 1 krocan, 5 kachen, 2 pávice, 1 jehně a 2 ovce. K další krádeži došlo v březnu v obci Praskačka na Královéhradecku, kde se 58letému majiteli ztratilo z voliér několik kusů vzácných papoušků a dalšího ptactva za téměř 100 tisíc korun (více zde). Sem se měli pachatelé vrátit podruhé v polovině září a po překonání drátěného oplocení odcizit další tři kusy vzácného ptactva za 7,5 tisíce korun. Na místo činu měli vždy vyjíždět společně osobním vozidlem zn. Škoda Octavia jednoho z obviněných. Zatímco jeden z mužů měl ve voze hlídat, zbylá dvojice vnikla na pozemek. Odcizená zvířata měla chytat za pomocí podběráků, vložit do připravených jutových pytlů nebo přepravek a převézt na pozemek jednoho z obviněných. Odcizení klokani tak byli například nuceni ujet v přepravce na  drůbež v kufru osobního vozidla více jak 240 kilometrů.

Část odcizených zvířat, konkrétně tři klokany, policie zajistila u nejstaršího z obviněných za pomocí pracovníků ze ZOO Dvůr Králové nad Labem a veterináře a umístila je do Zooparku ve Stěžerách na Královéhradecku. Klokani, kromě drobného poranění nosu a zánětu oka, byli v pořádku. Otázkou vaškn zůstává, jak by se jejich zdravotní stav vyvíjel, kdyby je včas policisté nezajistili a nesjednali jim veterinární péči.  Jejich majitel, který se v současné době vrátil ze zahraničí, provede v nejbližších dnech jejich identifikaci.

Více se dočtete na stránkách České policie v článku "Klokani museli ujet v kufru vozidla 240 km"

<< Zpět na předchozí stránku

Webdesign 2013 · WebPrezent Tvorba webových stránek